Backlight – wielkoformatowy wydruk reklam podświetlanych

Folia backlit to materiał o bardzo dużej wytrzymałości, dzięki czemu może z powodzeniem być stosowany na zewnątrz, nawet bez dodatkowej osłony.

Backlight, czyli specjalny materiał winylowy

Podświetlane reklamy to nieodłączny element citylight, czyli ulicznych reklam zewnętrznych o większych wymiarach, które są zamieszczane w najbardziej uczęszczanych miejscach w miastach. Są one skutecznymi nośnikami, które przyciągają uwagę wielu osób – z tego względu stosuje się je powszechnie w takich miejscach, jak gabloty przy ulicach, przystanki komunikacyjne czy galerie handlowe. Jednym z materiałów, który jest często używany przy reklamach tego typu, jest backlight – specjalny materiał winylowy, który idealnie sprawdza się przy podświetleniu od tyłu. 

Świetnie sprawdza się przy reklamach typu citylight, może bowiem zachować swoje właściwości nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Drukuje się na nim dowolną reklamę i zazwyczaj montuje na kasetonie, posiadającym odpowiednie oświetlenie LED. Przy podświetleniu na folii backlight wydruk wygląda bardzo atrakcyjnie – ma nasycone kolory i wyraźne kontury, jest również bardzo czytelny, dzięki czemu przyciąga uwagę grupy docelowej i jest definicją reklamy ulicznej o dużej skuteczności.

Backlight, czyli produkcja banerów

Zastosowanie materiału winylowego w formie backlight to całe spektrum opcji, które można bardzo kreatywnie wykorzystać. Reklamy uliczne na przystankach, w podświetlanych gablotach, na dworach, w galeriach handlowych, w formie banerów przy ulicach – w każdym przypadku będą przyciągały wzrok, a dzięki odpowiedniemu oświetleniu LED będą widoczne o każdej porze dnia i nocy. Nasycenie kolorów przy wysokojakościowym wydruku wielkoformatowym sprawi, że reklama będzie prezentowała się bardzo atrakcyjnie i z pewnością przyciągnie wzrok wielu osób. 

Przy wyborze firmy, która zajmie się produkcją banerów backlight oraz innych reklam z wykorzystaniem tego materiału, warto zwrócić uwagę na dostępne opcje i formaty, a także możliwość dodatkowego laminowania folii, by jeszcze mocniej zabezpieczyć ją przed wpływem warunków atmosferycznych i przedłużyć żywotność reklamy. Z technologią tego typu można zamówić reklamy zarówno tymczasowe, które będą zmieniać się w danym miejscu co pewien czas, jak i trwałe, np. przy swojej działalności gospodarczej. Warto zadbać więc o to, by mogły służyć jak najdłużej, zachowując intensywność kolorów i wyrazistość treści.  

W przypadku wydruku backlight warto zwrócić się do doświadczonej firmy, która dysponuje profesjonalnym sprzętem oraz dużą wiedzą na temat wydruków wielkoformatowych. Reklamy citylight muszą być wykonywane z pełną starannością na materiale wysokiej jakości, dzięki czemu będą trwałe i wytrzymają długie miesiące nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Warto zdecydować się na tę formę reklamy zewnętrznej, jest bowiem bardzo efektowna i przyciąga spojrzenia tysięcy osób każdego dnia, co przekłada się na sukces marki i buduje jej mocny wizerunek. Jest także dostępna w atrakcyjnych cenach.