Bielizna hotelowa – gdzie zamówić najlepsze tekstylia?

Bielizna hotelowa należy do aspektów, na które goście w miejscach noclegowych zwracają uwagę w pierwszej kolejności.

Bielizna hotelowa, czyli podwyższanie standardu pobytu

To ona stanowi o standardzie pokoju i o tym, czy goście będą chcieli polecić miejsce swoim znajomym oraz czy sami będą mieli ochotę do niego wracać. Z tego względu warto przykładać dużą wagę do tego, jakiego rodzaju pościel znajduje się w wyposażeniu pensjonatu czy hotelu – najlepiej zainwestować w tekstylia bardzo wysokiej jakości, które zachwycą gości, a przy tym będą stanowiły idealne wyposażenie na lata.  

Pierwszą, najważniejszą kwestią są tkaniny, z jakich wykonana będzie bielizna hotelowa. Powinny to być materiały o dwóch cechach – trwałości oraz miłej w dotyku teksturze. Na tym aspekcie nie można oszczędzać – tanie tkaniny są nieprzyjemne w dotyku i bardzo szybko się niszczą. Goście od razu poczują, że śpią w taniej pościeli, co nie przysporzy miejscu prestiżu. Dodatkowo materiały z niższej półki bardzo szybko się niszczą – są cienkie i można je łatwo podrzeć, szybko się przecierają, a do tego źle znoszą częste pranie, mechacąc się i zmieniając kolor. Bielizna hotelowa jest bardzo często prana w mocnych środkach piorących, dlatego powinna być bardzo odporna na częste czyszczenie. Warto zainwestować w droższe materiały, jak satyna bawełniana, płótno czy mieszkanka bawełny i poliestru, które wyróżniają się trwałością, a przy tym są też bardzo estetyczne i przyjemne w dotyku. Wpływają na komfort gości, a także na zadowolenie właścicieli obiektu – mogą bowiem służyć przez długi czas, zachowując swoje właściwości, estetykę i trwałość. 

Bielizna hotelowa – co warto jeszcze wiedzieć?

Następną ważną kwestią jest odpowiedni kolor bielizny hotelowej. Choć brzmi to banalnie, wszyscy goście zwracają uwagę na estetykę pościeli, w której będą spać. Kolorowe poszewki nie kojarzą się zbyt dobrze – raczej można je powiązać z najtańszymi noclegami. Najbezpieczniejszym wyborem są białe tekstylia hotelowe –  kojarzą się bowiem z czystością i świeżością. Wprowadzają do wnętrz luksusowy charakter oraz gwarantują wyższy komfort gości. Lepiej nie decydować się na zbyt wzorzyste poszewki – najlepiej sprawdzą się modele gładkie, ewentualnie wytłaczane lub z drobnym, delikatnym wzorem. Dzięki temu pokój nabierze eleganckiego charakteru, a goście z chęcią położą się w tak pościelonym łóżku.  

Kolejnym aspektem jest rozmiar pościeli – bielizna hotelowa powinna być idealnie dopasowana do wykorzystywanych w pokojach kołder i poduszek. W przypadku, kiedy poszewki są zbyt duże, zsuwają się z kołder, a także mogą się w nich zwijać, co powoduje duży dyskomfort u gości, a także może doprowadzić do zniszczenia kołdry. Zbyt małe tekstylia to z kolei problem ze zmianą pościeli oraz jej układaniem się. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie tekstyliów na wymiar, idealnie dostosowanych do kołder i poduszek, z jakich korzysta hotel. Niektóre firmy wykonują usługi szycia na wymiar – warto z nich skorzystać i zapewnić gościom poszewki, które będą doskonale dopasowane do wyposażenia łóżka.