dom

Czy warto zdecydować się na nowe mieszkania Białołęka?

Nowe mieszkania Białołęka to doskonałe rozwiązanie dla samotnych osób

Nowe mieszkania Białołęka

Nowe mieszkania Białołęka to doskonała opcja dla każdej osoby, która chciałaby zamieszkać w Warszawie. Są to lokale w stanie deweloperskim, powstające w nowoczesnych budynkach w jednej z najspokojniejszych dzielnic Warszawy. Białołęka jest znana przede wszystkim z bezpiecznych osiedli domków jednorodzinnych, otoczonych przez piękne tereny rekreacyjne. Ma także pełen dostęp do infrastruktury miejskiej, rozrywek i wszelkich wygód, charakterystycznych dla dużego miasta. Dodatkowo zapewnia łatwy i szybki dojazd do pozostałych części miasta, ułatwiając podróżowanie do szkoły czy pracy, jeśli znajdują się w innych dzielnicach Warszawy. 

Choć nowe mieszkania w Białołęce to tak dobra opcja dla samotnych osób, par czy rodzin z dziećmi, wiele z nich staje przed ważnym dylematem, który pojawia się u wszystkich osób, planujących zakup własnej nieruchomości. Mianowicie chodzi o wybór pomiędzy inwestycją w mieszkanie deweloperskie a lokal używany, przy czym głównym czynnikiem determinującym decyzję jest oczywiście cena obu rozwiązań. Nieruchomości używane są oczywiście tańsze – w wielu przypadkach nie oznacza to jednak, że są rozwiązaniem bardziej opłacalnym, niż rynek pierwotny w Warszawie. 

Nowe mieszkania Białołęka a ogłoszenia

Lokale używane wiążą się zazwyczaj z większą ilością formalności, a także kosztów dodatkowych już na etapie zakupu, co sprawia, że warto zastanowić się przed decyzją o ich nabyciu. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na konieczność przeniesienia własności w obecności notariusza, a także na podatek od czynności cywilnoprawnych, który musi opłacić nabywca. Wiele ogłoszeń z lokalami na sprzedaż jest wystawiana przez biura nieruchomości, co wiąże się z koniecznością zapłaty prowizji dla pośrednika – jest to dodatkowy koszt rzędu 1-2% wartości nieruchomości, który trzeba ująć w budżecie przeznaczonym na zakup. Nowe mieszkania w Białołęce nie wymagają takich opłat ani formalności. 

Jeszcze większe koszty dodatkowe pojawiają się już po zakupie nieruchomości. W przypadku mieszkań deweloperskich w Warszawie, ustalenie budżetu jest bardzo proste – jest to cena nieruchomości wystawiona przez dewelopera oraz koszty wykończenia i wyposażenia, o których klient sam decyduje. Ponieważ lokale są oddawane w idealnym stanie, przygotowanym pod dalsze prace, można z łatwością oszacować, ile będzie kosztowało doprowadzenie go do stanu odpowiadającego nowym mieszkańcom. Przy nieruchomościach używanych pojawia się problem przewidzenia kosztów remontu. Choć każdy nabywca zdaje sobie sprawę z konieczności odświeżenia pomieszczeń czy drobnych napraw, a także stara się przed zakupem jak najlepiej poznać stan techniczny lokalu, nie zawsze można dopatrzyć się wszystkich mankamentów – niektóre z nich pozostają ukryte i wychodzą na jaw dopiero przy wstępnym remoncie czy już korzystaniu z mieszkania. Z tego względu można narazić się na dodatkowe koszty, związane z większym niż przewidziany remontem – czasem dużo większe, niż zakładany dla danej nieruchomości budżet.