Jak projektuje się pieczątki firmowe?

         Jak obecnie projektowane są pieczątki firmowe? Technika ich wytwarzania na przestrzeni lat bardzo się zmieniła. Przede wszystkim, wykonywane są w trybie fabrycznym, a nie ręcznie, jak to miało miejsce wiele lat temu. Zamawiając pieczątki firmowe dla naszej działalności, musimy rozplanować rozstaw informacji na niewielkich powierzchniach. Warto przy tym skorzystać z ofert sklepów internetowych wykonujących pieczątki na zamówienie, gdzie funkcjonują panele do wprowadzania danych i rozkładania ich na siatce stempla pieczątki, na jaką będziemy chcieli się zdecydować. Działając w ten sposób, możemy dokładnie obejrzeć efekty pracy projektowanego stempla, nawet w skali, by poprawić najdrobniejsze szczegóły i sprawdzić, w jakiej odległości i wielkości litery i cyfry z naszej pieczątki będą najkorzystniej widoczne. Takie działania pozwalają nam uniknąć wielu błędów technicznych. Panele z siatkami pieczątek i stempli pozwalają uniknąć uchybień, a co za tym idzie – także reklamacji. Klienci są zadowoleni i na przyszłość wiedzą, gdzie wracać, gdy znów zajdzie potrzeba wyrobienia pieczątki. 

Pieczątki firmowe – etui czy kartonik?

         Jaką opcję wybrać, jeśli chodzi o typ opakowania do zamówionej pieczątki? Większość firm proponuje klasyczne kartoniki z logo przedsiębiorstwa wykonującego pieczątki firmowe na zamówienie. Bardziej kreatywni wykonawcy pieczątek zdecydowali się na bardziej rozbudowane i eleganckie zastosowania opakowań na pieczątki. Na specjalne zamówienie klient wybrać może eleganckie etui na swoją firmową pieczątkę. Wykonane ono być może z eleganckiego materiału usztywnionego, pokryte zamszem lub delikatną powłoką z połyskiem. Pieczątka, która w ten sposób się prezentuje, z pewnością dodaje przedsiębiorcy nobliwości oraz charakteru. Widzimy, że osoba niezwykle dba o szczegóły i detale otaczające jej środowisko pracownicze i lubi otaczać się estetycznymi gadżetami. Pieczątki w eleganckim etui szczególnie pasują do kobiecej ręki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystali z nich także mężczyźni. Po wykorzystaniu pieczątki, możemy schować ją do etui i odłożyć na miejsce, na półce biurowej, czy schować do biurowej szuflady. 

Pieczątki firmowe – indywidualne czy wspólne?

         Początkujący przedsiębiorcy, tworzący spółki, często zadają sobie pytania, czy prowadząc firmę z kimś trzeba inwestować jedynie w pieczątki firmowe czy indywidualne? Dopóki firmą zarządzają dwie osoby, pieczątka musi być jedna. Muszą się na niej znaleźć dwa nazwiska, ale adres może być jeden, zwłaszcza, jeśli działalność wykonywana jest w jednym miejscu. Większość przedsiębiorców dąży do tego, by korzystać z pieczątek indywidualnych. Nic w tym dziwnego, są one postrzegane jako pewien symbol niezależności i odpowiedzialność tylko za własne działania. Praca w spółkach niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Często zbyt duże zaufanie w stosunku do partnera kończy się zawodem i rozpadem firmy. Wtedy można wreszcie postawić na pieczątkę indywidualną. Pieczątkę dla jednej osoby łatwiej jest zaprojektować od pieczątki firmowej, gdzie na stemplu muszą funkcjonować dwa nazwiska. Obszar roboczy stempla jest ograniczony, a projektanci muszą szukać rozwiązania, w jaki sposób rozmieścić wszystko, by każdy szczegół prezentował się czytelnie.