dom

Kominki gazowe Kraków – alternatywa dla tradycyjnego paleniska

Kominki gazowe Kraków, czyli marzenie o możliwości ogrzania się przy ogniu we własnym domu.

Kominki gazowe w Krakowie

Niestety, tradycyjne paleniska nie sprawdzą się w każdym wnętrzu – ich założenie jest drogie i możliwe tylko w domach jednorodzinnych, które mają na to wystarczająco dużo miejsca. Idealną alternatywą są kominki gazowe Kraków, które można zastosować także w domach, gdzie metraż jest ograniczony – a nawet w mieszkaniach.  

Kominek z zamkniętą komorą spalania to idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która chce cieszyć się blaskiem i ciepłem wesoło skaczącego ognia w swoim domu, a przy tym nie posiada warunków, by wykonać tradycyjne palenisko. Posiada także wiele więcej zalet, niż jego opalany drewnem przodek. Tradycyjne modele wiążą się bowiem z wieloma kłopotami: 

– ich instalacja jest bardzo trudna i nieraz wymaga dużej przebudowy, 

– wymagają stworzenia odpowiedniego odprowadzenia dymu, 

– generują popiół i dym, przez co trudno zachować przy nich porządek we wnętrzach, 

– nie są najbezpieczniejszą opcją ze względu na zagrożenie pożarowe, 

– wymagają samodzielnego rozpalania ognia, 

– trzeba kupować do nich drewno na opał oraz rozpałkę, 

– aby utrzymać ogień, trzeba go cały czas pilnować i dokładać drewna. 

Kominek gazowy jest znacznie łatwiejszy w obsłudze, bezpieczniejszy, a także oszczędniejszy: 

– jego założenie nie jest skomplikowane i może zostać wykonane nawet w pomieszczeniach, w których nie ma zbyt wiele miejsca, 

– nie potrzebuje komina, dzięki czemu może być zainstalowany nawet w mieszkaniu, 

– nie generuje popiołu ani dymu, dzięki czemu jest rozwiązaniem, które nie brudzi ani nie niszczy wnętrz, 

– jest bardzo bezpieczny, nie trzeba bowiem otwierać komory, w której ogień pozostaje zabezpieczony, a przy odpowiedniej instalacji niemożliwy jest wyciek gazu, 

– ogień rozpala się w ciągu kilku sekund, bez konieczności długotrwałego rozpalania czy stosowania podpałki, 

– nie wymagają żadnego paliwa poza gazem, 

– nie trzeba ich pilnować. 

Kominki gazowe Kraków – wykonanie

Wykonanie kominków gazowych w Krakowie warto zlecić specjalistom, którzy zadbają o montaż nie tylko paleniska, ale i całej instalacji, pozwalającej cieszyć się ogniem w dowolnym miejscu w domu, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa i wszystkich norm. Bardzo dużą zaletą piecyka gazowego jest możliwość umieszczenia go w dowolnym pomieszczeniu, a nawet w dowolnym miejscu pomieszczenia – nawet na środku. Rozwiązuje to problem małych wnętrz oraz pozwala na stworzenie niesamowitej aranżacji, która doda wnętrzu niezwykłego charakteru. Dostępne są modele w pełni przeszklone – kominki dwustronne, trójstronne lub panoramiczne, a także typu quadro, które są niezwykle efektowną ozdobą wnętrza, niezależnie od miejsca, z którego się na nie patrzy.

Kominki gazowe w Krakowie to idealna dekoracja do każdego wnętrza. Są nowoczesne, posiadają proste, minimalistyczne formy o bardzo wysokiej estetyce. Można zamontować je w dowolnym miejscu, wprowadzając przytulny, niezwykły nastrój zarówno do swojego domu, jak i apartamentu.