dom

Mieszkania na Tarchominie – czy warto wybrać nieruchomość w Warszawie?

Mieszkania na Tarchominie to nowopowstające lokale w nowoczesnym budownictwie wielorodzinnym, które są w stanie spełnić oczekiwania każdego nabywcy.

Mieszkania na Tarchominie

Mieszkania na Tarchominie to opcja dla każdej rodziny, która chciałaby rozpocząć życie w stolicy. Jest to idealna lokalizacja – warszawska Białołęka należy do najspokojniejszych dzielnic Warszawy , które posiadają przy tym pełen dostęp do potrzebnej infrastruktury miejskiej. Położone na niej osiedla to głównie bezpieczne osiedla domków jednorodzinnych z pięknymi terenami rekreacyjnymi, również nad samą Wisłą. Mają bardzo dogodny dojazd do innych części miasta, co znacznie ułatwia sytuację, gdy trzeba dojeżdżać do pracy czy szkoły. 

Wiele osób przy zakupie własnej nieruchomości staje przed bardzo ważnym dylematem, wynikającym z głównego aspektu, jaki trzeba brać pod uwagę przy takiej inwestycji – ceny. Zastanawiają się one, co jest bardziej opłacalną opcją – czy zakup nowego mieszkania deweloperskiego, czy lokalu używanego? Druga opcja często jest kusząca ze względu na niższe ceny na rynku nieruchomości. Nie oznacza to jednak wcale, że jest to rozwiązanie bardziej opłacalne. 

Mieszkania na Tarchominie, czyli zakup lokalu w stanie deweloperskim

Kupując lokal w stanie deweloperskim, natykamy się na o wiele mniej problemów, formalności i nowych kosztów, niż w przypadku lokalu używanego. Dzieje się tak, ponieważ w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego musimy postarać się o przeniesienie własności, korzystając z usług notariusza. Ponadto, jesteśmy także zobowiązani jako nabywcy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych. Dochodzą do tego w wielu przypadkach koszty prowizji dla pośrednika – większość nieruchomości używanych jest bowiem wystawiana na sprzedaż przez biura nieruchomości. Prowizja potrafi wynosić 1-2% ceny wyjściowej lokalu.  

Większe koszty dodatkowe kryją się jednak gdzie indziej – w przypadku nowych mieszkań na Tarchominie nie musimy się tym martwić, otrzymujemy bowiem lokal w idealnym stanie technicznym, który nigdy wcześniej nie był używany i nie wymaga żadnych poprawek ani prac remontowych. Już przed zakupem można oszacować, ile będzie dokładnie kosztowało wykończenie oraz wyposażenie wszystkich pomieszczeń zgodnie z własnymi preferencjami. W przypadku lokali używanych sprawa znacznie się komplikuje – kupujący nie ma wpływu na wygląd pomieszczeń, które bardzo często wymagają nie tylko odświeżenia, ale kompletnego remontu. Choć przy oglądaniu lokalu można ocenić, jakie prace będą musiały zostać wykonane, trudno oszacować koszty koniecznych do przeprowadzenia prac. Wiele wad i mankamentów wychodzi na jaw dopiero po zakupie – często są to kosztowne remonty, jak wymiana instalacji elektrycznej czy gazowej w starszym budownictwie. Trzeba przygotować się na niespodziewane koszty, które zwiększą ogólne wydatki na mieszkanie o dobrych kilka tysięcy złotych. W przypadku nowych mieszkań deweloperskich budżet jest łatwiejszy do przewidzenia i zaplanowania, dzięki czemu nie trzeba bać się niespodziewanych wydatków i strat.