Naturalny suplement diety – zielona herbata na zdrowie

Rynek suplementów diety ma się dobrze, z roku na rok producenci tabletek wspomagających zdrowie odnotowują coraz większe zyski. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest to rynek niekontrolowany, wystarczy zgłosić chęć wprowadzenia danego produktów do obiegu i podać jego skład. Czy w tym wypadku możemy mieć pewność, co zawierają produkty, które uważamy za preparaty uzupełniające dietę? Nie do końca.

Naturalne lepsze

Naturalne suplementy to po prostu zdrowa dieta. Warto jeść różnorodne produkty, witaminy i minerały znajdziemy przede wszystkim w warzywach oraz owocach, ale także w herbacie. Zielona herbata potrafi zdziałać cuda, a to za sprawą składu chemicznego, który jest naprawdę bardzo bogaty. Witaminy A, B1, B2, C, E, K, minerały, mikroelementy takie jak fluor, żelazo, sód, wapń, potas, cynk oraz przeciwutleniacze – dzięki twemu napoje z zielonej herbaty bardzo pozytywnie oddziałują na nasz organizm, pomagają przeciwdziałać rozwojowi wielu chorób, poprawiają odporność, ale nie tylko. Badania wykazały, że regularne spożycie herbaty zielonej to najlepszy sposób na to, aby dodać sobie energii i poprawić koncentrację. Bardzo często robimy to za pomocą kawy czy napojów energetycznych, które nie są zdrowe. Zdrowotna herbata może pomóc utrzymać mobilizację, pobudzić mózg do intensywniejszej pracy, dzięki temu nasz dzień będzie efektywniejszy, a my bardziej zadowoleni z siebie. Wielu miłośników zielonego napoju, przyznaje, że pobudza on lepiej, niż kawa, bo choć jego działanie jest słabsze, to oddziałuje na nasz przez cały dzień. Tak więc warto go pić w ciągu dnia, w tym wypadku parzenie zielonej herbaty  powinniśmy wykonać nie dłużej niż 3 minut, sprawdzi się równie dobrze wypita przed snem (powyżej 3 minut parzenia), bo działa relaksująco i odpręża. Szukasz herbaty na odchudzanie? Pij zieloną! Chociaż napar z zielonej herbaty nie działa cudów, to przyśpiesza przemianę materii, pozytywnie wpływa na trawienie, jeżeli masz tego typu problemy, 3 filiżanki dziennie powinny rozwiązać sprawę. To najzdrowsza herbata na świecie, która usuwa wolne rodniki z naszego organizmu, dzięki temu możemy zachować młody wygląd na dłużej. Bardzo często jest stosowana, jako składnik kosmetyków.

Jaką herbatę warto pić?

Nie jest prawdą, że cena zawsze idzie w parze z jakością herbaty, aczkolwiek warto kupować susz z pewnych, zaufanych źródeł. Warto zwrócić uwagę na intensywność aromatu, datę przydatności do spożycia oraz kraj pochodzenia. Japońskie herbaty są uważane za jedne z najlepszych na świecie, chociaż chińskie również są smaczne i powinniśmy mieć je na uwadze. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która herbata będzie najsmaczniejsza i najbardziej aromatyczna, gdyż jest to rzecz gustu. Niektórzy z nas będą zachwalać delikatne, słodkie napary japońskie, inni będą woleli mocniejsze herbaty chińskie posiadające charakterystyczną goryczkę.

Napój zamiast naparu

Ostatnio na rynku pojawiła się alternatywa dla osób, które chcą korzystać z dobroczynnych właściwości zielonej herbaty, jednak nie mają czasu na oddawaniu się procesowi parzenia. Odpowiedzią na ich potrzeby jest Soti Natural, czyli naturalny napój wyprodukowany na bazie wody i zielonej herbaty gyokuro. Jest to produkt ekologiczny, nie zawiera cukrów ani słodzików, posiada odpowiednie certyfikaty EKO i co ważniejsze jest wegański. Można go znaleźć w większych sklepach spożywczych, marketach, coraz częściej jest podawany także w restauracjach.  To polski wynalazek, który podbija również rynki zagraniczne.