dom

Ocieplanie pianką Kraków – dlaczego warto zdecydować się na ten sposób?

Ocieplanie pianką Kraków to skuteczna metoda izolacji.

Ocieplanie pianką Kraków – czy jest skuteczną metodą izolacji?

Ocieplanie pianką Kraków to najlepszy sposób na izolację poddasza – jest bardzo skuteczny oraz posiada dużą przewagę nad innymi, bardziej tradycyjnymi metodami, jak układanie wełny na poddaszu. Wykonanie pianowania poddasza to metoda, która pozwala spełnić wszystkie normy budowlane i prawne odnośnie odpowiedniej izolacji domu, dzięki czemu można spokojnie stosować ją w każdym budownictwie. Ponadto, jest to sposób pozwalający na znaczne zwiększenie ekonomiczności domu. 

Wykonanie izolacji z pomocą wełny mineralnej nie sprawdza się tak dobrze, ponieważ jest to materiał, który trzeba docinać, by pokryć nim często nieregularne i duże powierzchnie strychu. Przez to traci on na szczelności i nie zawsze jest w stanie zapewnić pożądaną izolację. Ponadto, wełna jest materiałem ciężkim, może więc znacznie obciążyć konstrukcję budynku. Nie jest także materiałem tak bezpiecznym i neutralnym, jak pianka PUR.  

Ocieplanie pianką w Krakowie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na izolację poddasza. Wykonuje się ją metodą natryskową – fachowcy rozprowadzają materiał równomiernie po całej powierzchni strychu za pomocą specjalnych pistoletów. Pianka poliuretanowa mocno przywiera do powierzchni oraz rozszerza się, tworząc nieprzepuszczalną, zwartą powłokę o silnych właściwościach termoizolacyjnych. Następnie szybko twardnieje, dzięki czemu jest trwałym rozwiązaniem, które zapewnia świetne efekty przy uszczelnianiu domu. Doskonale sprawdza się zarówno w przypadku, kiedy chce się wykonać izolację, by poprawić warunki cieplne w budynku i nie dopuścić do strat ciepła, które najczęściej ucieka właśnie przez źle uszczelnione poddasze, jak i w sytuacji, kiedy chce się zaadaptować strych na pomieszczenie użytkowe. Pianka PUR doskonale chroni przed uciekaniem ciepła z domu, jak i przed wychładzaniem budynku przez zimne powietrze z zewnątrz.

Ocieplanie pianką w Krakowie, czyli usługa wykonana przez fachowców

Ocieplenie pianką w Krakowie, wykonane przez fachowców, trwa bardzo krótko – poddasze może zostać zaizolowane już w ciągu jednego dnia. Ponadto, pianka poliuretanowa bardzo szybko twardnieje i uzyskuje docelową trwałość, dzięki czemu bardzo szybko można zacząć wykonywać inne prace, związane z wykończeniem budynku.  

Pianowanie poddasza to także metoda bezpieczna – pianka poliuretanowa po stwardnieniu jest neutralna dla środowiska naturalnego i dla mieszkańców budynku, dzięki czemu stanowi rozwiązanie bezpieczne i odpowiednie do każdego budynku. Jest to również materiał bardzo trwały, który nie kruszy się, a także trudno go zniszczyć – z tego względu może przetrwać w nienaruszonym stanie bardzo długo, bez konieczności jego uzupełniania. 

Koszty ocieplania poddasza nie są wysokie, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę oszczędności, jakie będzie można wykonać dzięki o wiele niższym rachunkom za ogrzewanie. Sprawia to, że jest to bardzo opłacalna inwestycja, na którą warto zdecydować się już na etapie budowy domu, by znacznie zwiększyć jego ekonomiczność i obniżyć koszty związane z jego użytkowaniem.