Pergola ogrodowa – komfortowe miejsce do wypoczynku w ogrodzie

Aby ogród zachęcał do wypoczynku, warto stworzyć w nim takie właśnie miejsce, w którym będzie chciało spędzać się czas od rana do wieczora. Tym miejscem może być piękna pergola ogrodowa!

Kojący cień w ogrodzie może dać parasol albo markiza tarasowa, ale również można zdecydować się na pergolę ogrodową. Co warto wiedzieć na temat takich konstrukcji do ogrodu?Być może pergola warszawa?

Czym jest pergola ogrodowa?

Pergolami ogrodowymi nazywa się budowle o ażurowej konstrukcji, które zbudowane są z poniższych elementów:

  • belki pionowe pełniące rolę wsporników
  • kratownica, belki poziome albo inne systemy, które służą jako zadaszenie

Często pergola w ogrodzie jest także zdobiona zielenią – świetnie nadaje się do posadzenia roślin pnących.

Tradycyjne i nowoczesne pergole ogrodowe

Do wykonania pergoli ogrodowych stosuje się obecnie różne typy materiałów. Tradycyjnie pergola wykonana jest z drewna – taki materiał bardzo dobrze wpasowuje się w zielone przestrzenie.

Jednak do wykonania pergoli można także wykorzystać innego rodzaju materiały, na przykład nowoczesne pergole wykonuje się z aluminium.

Gdzie można zakupić pergolę ogrodową?

Aktualnie pergole ogrodowe można kupić jako gotowe, ale można również zdecydować się na zamówienie jej na wymiar.

Gotowe pergole ogrodowe oferowane są przede wszystkim przez markety budowlane oraz bezpośrednio przez producentów. Gdy jednak ważne jest indywidualne dopasowanie, dobra będzie wykonana na wymiar pergola, a Warszawa to miasto, w którym działają firmy zapewniające kompleksową pomoc w realizacji inwestycji.