Prawnik rozwody Łódź, czyli odnalezienie sprawdzonego fachowca

Prawnik rozwody Łódź. Co należy wiedzieć, aby podjąć odpowiednią decyzję

Prawnik rozwody Łódź

Decyzja o zakończeniu małżeństwa należy do najtrudniejszych w życiu, czasami jednak jest konieczna, niezależnie od powodu. Prawnik rozwody Łódź to pomoc dla każdej osoby, która chce zakończyć swoje małżeństwo pod względem formalnym, ale nie chce przechodzić przez to samodzielnie lub nie orientuje się w prawie cywilnym na tyle, by wiedzieć, jakie działania należy podjąć. Warto udać się więc do kancelarii prawnej i uzyskać pomoc w formie porad, reprezentowania przed sądem, prowadzenia negocjacji ze stroną pozwaną oraz przygotowanie dokumentacji rozwodowej.  

Jedynym powodem, dla którego sądy w Polsce mogą formalnie zakończyć małżeństwo, jest dowiedzenie całkowitego i trwałego rozpadu małżeństwa pod względem gospodarczym, fizycznym oraz emocjonalnym. Bardzo często dzieje się tak w momencie, kiedy małżonkowie już ze sobą nie mieszkają, prowadząc oddzielne życia, często z nowymi partnerami. Nie jest to jednak zasada. Przyczynami rozpadu małżeństwa najczęściej w naszym kraju są zdrady, problemy finansowe oraz problemy z alkoholem.  

Prawnik rozwody Łódź a formalne zakończenie małżeństwa

Aby uzyskać formalne zakończenie małżeństwa, należy w pierwszej kolejności napisać pozew o rozwód. Jest to pierwszy etap, na którym może już pomóc prawnik – rozwody w Łodzi wymagają zawarcia w tym dokumencie wielu ważnych informacji, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalisty od prawa cywilnego. Przede wszystkim, pozew rozwodowy powinien zawierać podstawowe informacje o stronie pozywającej oraz pozwanej. Należy pokrótce opisać małżeństwo i bardzo rzeczowo, konkretnie podać przyczyny jego rozpadu. Jest to także dokument, gdzie należy umieścić swoje żądania – nie tylko odnośnie zakończenia małżeństwa, ale także opieki nad małoletnimi dziećmi, alimentów, podziału majątku, rozwiązania sprawy mieszkaniowej itp.  Jeśli składa się wniosek o rozwód z orzeczeniem o winie, należy także przedstawić dowody tej winy – można dołączyć je jako załącznik. Mogą to być zdjęcia, nagrania, listy, wydruki wiadomości e-mailowych, wyciągi z konta bankowego i wszystkie inne dokumenty, które świadczą o postępowaniu drugiej strony, która doprowadziła do rozpadu małżeństwa. Załącznikami muszą być także akt ślubu oraz akty urodzenia małoletnich dzieci, jeśli sprawa ich dotyczy.  

Warto skorzystać z pomocy prawnika – rozwody w Łodzi potrafią być skomplikowane i długotrwałe, a profesjonalne porady i usługi pozwolą skutecznie doprowadzić sprawę do końca i otrzymać spełnienie swoich żądań. Zmniejszy to także ogólny stres odczuwany podczas rozpraw i pomoże poczuć się pewniej podczas negocjacji i rozmów ze stroną pozwaną. Najlepiej wybrać usługi doświadczonej kancelarii prawnej, która jest w stanie podejść do każdej sprawy indywidualnie oraz dokładnie zbadać związaną z nią dokumentację i dowody winy. Pomoże to zakończyć sprawę sukcesem, zakończeniem małżeństwa pod względem formalnym oraz realizacją wszystkich żądań, zarówno odnośnie opieki nad dziećmi, jak i wspólnego majątku oraz jego właściwego podziału.