What to eat in Lodz – poznaj miejsca warte uwagi w Łodzi

Będąc w Łodzi – trzecim mieście w Polsce pod względem ludności, nie należy przegapić słynnych zabytków znajdujących się w samym centrum miasta na ulicy Piotrkowskiej. Ten artykuł opowie o takich miejscach.

Wielu turystów zagranicznych w poszukiwaniu restauracji typu what to eat in lodz kieruje swoje kroki na ulicę Piotrkowską – i bardzo dobrze. Właśnie na tej ulicy są zlokalizowane najlepsze restauracje, np. king kong, które oferują mnóstwo potrwa typu what to eat in lodz.

Jednak turyści nie przyjeżdżają tutaj tylko, aby zasmakować kuchni z całego świata. Łódź to miejsce pełne atrakcji turystycznych wartych zobaczenia przynajmniej raz w życiu.

Jeśli uwielbiasz stare kamienice z piękną historią to warto odwiedzić następujące miejsca: kamienicę Dawida Sendrowicza, kamienicę Józefa Rosenthala oraz kamienicę Franciszka Fischera. Na szczęście kamienice są położone w bliskiej odległości od siebie i wszystkie znajdują się na jednej ulicy – ulicy Piotrkowskiej co znacznie ułatwia planowanie zwiedzanie oraz sam proces zwiedzania.

Jeśli jesteś wielbicielem zwierząt, warto udać się do łódzkiego zoo, w którym mieszka ponad 2000 zwierząt z około 700 gatunków z całego świata.

Łódź to miasto w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Możesz odwiedzić znane pałace lub zobaczyć egzotyczne zwierzęta w łódzkim zoo. Jeśli jednak chcesz zjeść coś dobrego, warto wejść do restauracji na ulicy Piotrkowskiej.