Wkładka bębenkowa zapewniająca bezpieczeństwo

W drzwiach wejściowych do naszego domu, czy mieszkania, a także biura, czy większego przedsiębiorstwa stosujemy różnego rodzaju zamki. Chcemy, aby były one jak najskuteczniejsze i zapewniały nam odpowiednie bezpieczeństwo. Żeby tak było warto zwrócić uwagę jaka wkładka bębenkowa jest w takim zamku umieszczona. Przy aktualnej liczbie włamań i kradzieży jest to szczególnie ważne, gdyż dzięki dobraniu odpowiedniego zamka i odpowiedniej do niego wkładki, będziemy mogli czuć się dużo bezpieczniej. Jednak czym właściwie są wkładki bębenkowe i do czego służą? Jaką wkładkę najlepiej wybrać, aby zapewniła nam jak największy poziom bezpieczeństwa?

Wkładka bębenkowa do zamków do drzwi wejściowych

Wkładka bębenkowa została wynaleziona w roku 1784 i jest elementem, do którego wkładamy klucz, aby otworzyć drzwi. Mechanizm takiej wkładki polega na tym, że otwiera on drzwi przy pomocy klucza, który naciska na odpowiednie kołeczki umieszczone we wkładce, powodując ich umieszczenie na odpowiedniej wysokości. W ten sposób zamek się otwiera. Takie rozwiązanie pozwala na to, że konkretne drzwi można otworzyć przy pomocy jednego konkretnego klucza. Zapewnia to więc bezpieczeństwo, gdyż nie otworzymy takich drzwi jakimkolwiek kluczem. Klucze do wkładki bębenkowej mają płaską powierzchnię i wchodzą w zamek pionowo lub poziomo, w zależności od jego ułożenia i konstrukcji. Klucze takie mogą posiadać kilka, kilkanaście, a nawet dwadzieścia nacięć, czy nawierceń, które pozwalają na odpowiednie umiejscowienie kołeczków umieszczonych wewnątrz wkładki – im większa ich ilość, tym większe bezpieczeństwo gwarantuje nam taki zamek, uniemożliwia bowiem jego otwarcie wytrychem. Warto również zauważyć, że przy zastosowaniu zamka z kilkunastoma nacięciami, czy ich większą ilością, prawdopodobieństwo wystąpienia takiego samego zamka jest jedno na milion lub nawet kilka milionów.

Rodzaje wkładek bębenkowych

Najbardziej popularnym rodzajem jeśli chodzi o ten produkt, jest wkładka bębenkowa z gałką. Jak wygląda tego rodzaju wkładka? Otóż od strony wewnętrznej jest ona zakończona gałką, którą wystarczy przekręcić, aby otworzyć drzwi i wyjść z danego pomieszczenia. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie w przypadku pożaru, czy innej tragedii, gdyż pozwala na szybkie opuszczenie lokalu bez potrzeby szukania klucza. Czasem tego typu wkładka jest więc uznawana za rozwiązanie przeciwpożarowe i antypaniczne, przydatne w miejscach, gdzie zbiera się duża liczba osób lub gdzie mieszkają osoby, które szybko wpadają w panikę przy okazji różnych nieprzyjemnych zdarzeń. Szczególnie polecana jest wkładka bębenkowa gerda oraz cisa, które to cieszą się dużą popularnością i dobrą renomą wśród dotychczasowych klientów tych właśnie marek. Jeśli więc taka wkładka jest nam akurat potrzebna, warto wziąć pod uwagę ofertę tych firm, aby przekonać się która z nich oferuje rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w naszej sytuacji i z którego na pewno będziemy zadowoleni.