Żaluzje, rolety i inne osłony okienne

Osłony na okna są aktualnie czymś w zasadzie niezbędnym. W czasach kiedy tak bardzo zależy nam na zachowaniu prywatności większość z nas nie wyobraża sobie życia bez odgrodzenia się od świata zewnętrznego. Dlatego w naszych oknach pojawiają się coraz bardziej wymyślne osłony. Często montujemy żaluzje rolety, a nawet specjalne okiennice, które mają za zadanie zapewnić nam maksymalną prywatność. Co ciekawe, jeśli wrócimy myślami do domów naszych dziadków, czy nawet rodziców, często rolę takiego odgrodzenia od świata zewnętrznego zapewniały jedynie firanki, od czasu do czasu pojawiały się eleganckie i stylowe zasłony, ale niewiele osób myślało o montowaniu czegoś bardziej skomplikowanego. Z czasem do głosu zaczęły dochodzić żaluzje, które stały się w końcu tak popularne, że w którymś momencie ciężko było znaleźć dom, czy mieszkanie, w którym ich nie było. W końcu pojawiły się rolety, które okazały się kolejnym przełomem w ozdabianiu naszych okien, a raczej zapewnianiu nam tak potrzebnej prywatności. W końcu tego typu osłony wyszły na zewnątrz i aktualnie coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie żaluzji, rolet, czy okiennic zewnętrznych, które poza zapewnieniem prywatności, mają też zagwarantować bezpieczeństwo, odpowiednią izolację termiczną, czy wygodę sterowania. W dobie coraz bardziej rozwijających się technologii nie mogło zabraknąć rozwiązanie, które będzie z nich czerpało i stanie się naszym sprzymierzeńcem w walce z włamaniami, ciekawością przechodniów, czy zbyt szybkimi zmianami temperatury na zewnątrz.

Rolety zewnętrzne – ich zastosowanie w dzień i w nocy

Oczywiście, zastosowanie tego typu żaluzji czy rolet montowanych po zewnętrznej stronie naszych okien, nie sprawia, że zapominamy o dekoracji wnętrza. Często po wewnętrznej stronie nadal umieszczamy firanki lub zasłony, jednak teraz nie spełniają one już zazwyczaj funkcji odgradzającej nas od zewnątrz, gdyż tę przejęły żaluzje, rolety i inne elementy zewnętrzne. Jednak nadal spełniają one zadanie wniesienia do naszego domu nieco świeżości, tej typowej atmosfery, która sprawia, że dom jest miejscem, do którego chętnie wracamy po całym dniu pracy. Z drugiej strony, kiedy w ciągu dnia podnosimy rolety, mimo wszystko firany, czy zasłony odgradzają nas w pewnym stopniu od ciekawskich spojrzeń sąsiadów, czy przechodniów. We wnętrzach urządzonych w bardziej nowoczesnym i minimalistycznym stylu często jednak odchodzi się całkowicie od firan i zasłon na rzecz rolet zewnętrznych, co daje wrażenie większego i bardziej przestronnego, aczkolwiek nie tak już ciepłego wnętrza.

Ile kosztują żaluzje i rolety zewnętrzne

Koszt jest tutaj uzależniony od wielu czynników. Jednym z nich jest powierzchnia okna, na którym chcemy ją umieścić, a co za tym idzie, wielkość rolety. Inny, to materiał z jakiego jest ona wykonana. Żaluzje fasadowe wykonane z aluminium będą na pewno droższe niż zwykłe rolety zewnętrzne, które nie mają tak bogatych funkcji. Poza tym koszt osłon okiennych jest uzależniony także od miasta. Z reguły zasada jest taka, że im większe miasto i wyższe zarobki, tym więcej będziemy musieli zapłacić. Przykładowo koszt żaluzji i rolet w Warszawie, będzie wyższy niż koszt takich samych żaluzji i rolet w Krakowie. Jeśli więc jesteśmy zdecydowani na zakup danego produktu, warto przejrzeć ofertę w swoim miejscu zamieszkania, ale również w sklepach internetowych, które oferują zazwyczaj wykonanie rolety na wymiar i wysyłkę do dowolnego miejsca w Polsce. Dzięki bogatemu wyborowi dostępnemu obecnie nie tylko na rynku lokalnym, ale również ogólnokrajowym, żaluzje, czy rolety, na które się zdecydujemy mogą być w pełni spersonalizowane i dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. A kiedy już zakupimy odpowiedni produkt, tylko od nas zależy, czy uzupełnimy go tradycyjnymi dodatkami, takimi jak firanki i zasłony, czy postawimy na bardziej nowoczesny styl, pozostawiając roletom ich zadanie ochrony przed potencjalnymi złodziejami, wzrokiem przechodniów i zmiennymi temperaturami.